Subscribe Now

Trending News

Τα cookies επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες που ενισχύουν την εμπειρία σας στo now24.gr.
Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες μας.
21 Φεβ 2024
Media

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για το Δ.Σ. της ΕΣΗΕΑ– Οι έδρες των παρατάξεων

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για το Δ.Σ. της ΕΣΗΕΑ – Οι έδρες των παρατάξεων

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοίνωσε  τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών της 6ης,7ης, 8ης και 9ης Φεβρουαρίου 2024 για το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

Ψήφισαν  2.822  δημοσιογράφοι. Από αυτά έγκυρα ήταν 2.734 , άκυρα 35 και λευκά 53.

Εκλογικό μέτρο:248

Έλαβαν:

Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» Ψήφους: 986  –  Έδρες: 4

Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ» Ψήφους: 586-   Έδρες: 3 ΙIΙ. Συνδυασμός «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ» Ψήφους: 462  – Έδρες: 2

Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» Ψήφους: 263-  Έδρες: 1

Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ» Ψήφους: 231 –  Έδρες: 1

Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΑ ΜΜΕ» Ψήφους: 206-  Έδρες: 0

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοίνωσε τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ

Για το Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται:

1             ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ     721        Εκλέγεται

2             ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) 413        Εκλέγεται

3             ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         361        Εκλέγεται

4             ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ)       246        Εκλέγεται

5             ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ 240        Αναπληρωματικός

6             ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ        135        Αναπληρωματικός

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1             ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ          228        Εκλέγεται

2             ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ               176        Αναπληρωματικός

3             ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ              163        Αναπληρωματικός

Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1             ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ          286        ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

2             ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ (ΜΑΧΗ)              233        ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

3             ΨΑΡΑ ΜΑΡΙΑ     188        ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

4             ΑΡΓΕΙΤΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΛΑ             128        Αναπληρωματική

5             ΓΙΑΜΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 110        Αναπληρωματική

6             ΚΑΤΣΙΜΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ)   95           Αναπληρωματική

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1             ΦΛΩΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ           163        Εκλέγεται

2             ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     158        Αναπληρωματικός

Συνδυασμός «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1             ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    267        Εκλέγεται

2             ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ         227        Εκλέγεται

3             ΓΥΓΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΟΝΗΣ   101        Αναπληρωματικός

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1             ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ            126        Εκλέγεται

Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1             ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ)  105        Εκλέγεται

2             ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ   101        Αναπληρωματική

3             ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 75           Αναπληρωματικός

4             ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ           64           Αναπληρωματικός

Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1             ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ            168        ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

2             ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ          133        Αναπληρωματικός

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1             ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ              81

Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΑ ΜΜΕ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1             ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ           102

2             ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ)             98

Related posts