Trending News

29 Μαρ 2024
SLIDER

Συνεχίζουν ακάθεκτοι Τσιτσιπάς και Σάκκαρη! (Βίντεο)

Στον τρίτο γύρο του Australian Open  προκρίθηκαν Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη! Εκπληκτική η παρουσία των Ελλήνων ομογενών της Μελβούρνης αποθέωσε τους θριαμβευτές.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς  νίκησε με 3-1 σετ (6-3, 3-6, 6-2, 7-5) τον  Βίκτορ Τρόιτσκι και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Australian Open («32») για πρώτη φορά στην καριέρα του. Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Γεωργιανό, Νικολόζ Μπασιλασβίλι, ο οποίος κέρδισε με 3-2 σετ τον Τραβάλια.

Δύο ώρες και σαράντα δύο λεπτά ήταν αρκετά για τον Έλληνα πρωταθλητή, ώστε να φτάσει σε μία ακόμη τεράστια επιτυχία.

Στο δρόμο που χάραξε ο Στέφανος… προχώρησε και η Μαρία Σάκκαρη! Στους «32» του Αυστραλιανού Open θα συνεχίσει η Ελληνίδα πρωταθλήτρια καθώς κέρδισε με 2-0 σετ (6-1, 6-4) την Άστρα Σάρμα από την Αυστραλία, έπειτα από 67 λεπτά αγώνα. Η Άσλεϊ Μπάρτι θα είναι η επόμενη αντίπαλος της Μαρίας.

Συγκινητική ήταν η υποστήριξη που έδωσαν στους δύο Έλληνες αθλητές, οι ομογενείς που βρέθηκαν στο «Melbourne Park» και στο τέλος πανηγύρισαν έξαλα τις δύο προκρίσεις.