Trending News

18 Απρ 2024
Αθλητικά

Σκόρπισαν “τρόμο” και “φόβο” Μπάγερν και Ρεάλ (ΒΙΝΤΕΟ)

eeeΜε το ενάμιση πόδι στους 8 του Champions League βρίσκεται πλέον η Μπάγερν Μονάχου μετά το εμφατικό 5-1 επί της Άρσεναλ.

Οι “Βαυαροί” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11′ με εκπληκτικό σουτ του Ρόμπεν όμως οι “κανονιέρηδες” είχαν την απάντηση καθώς στο 30′, ο Σάντσες έφερε ξανά το ματς στα ίσια μετά την απόκρουση του Νόιερ, στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Χιλιανός. Η Μπάγερν μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53′ ο Λεβαντόφσκι έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους Γερμανούς ενώ ο Αλκάνταρα, με δύο γκολ του στο 56′ και 63′, έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του Μονάχου. Ο Μίλερ ολοκλήρωσε τον περίπατο των Γερμανών στο 88′ με σουτ μέσα στην περιοχή.

Μεγάλο βήμα πρόκρισης έκανε και η Ρεάλ Μαδρίτης μετά το 3-1 επί της Νάπολι στο Μπερναμπέου.

Οι “Παρτενοπέι” προηγήθηκαν νωρίς όταν στο 8′ ο Ινσίνιε είδε τον Νάβας εκτός θέσης και σούταρε. Η απάντηση της “βασίλισσας” ήρθε 10 λεπτά αργότερα με την κεφαλιά του Μπενζεμά να διαμορφώνει το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου, ο Κρος έβαλε σε θέση οδηγού τους Μαδριλένους, κάνοντας το 2-1 μετά από ασίστ του Κριστιάνο Ρονάλντο. Στην συνέχεια ο Κασεμίρο έγραψε το τελικό σκορ στο 54′ με ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή και ενώ η μπάλα βρισκόταν στον αέρα.

Δείτε όλα τα στιγμιότυπα στα παραπάνω βίντεο!