Έτσι πέταξε στα σκουπίδια το πλεονέκτημα ο Παναθηναϊκός! (BINTEO)

Τετάρτη, 19 Απρίλιος 2017 - 11:12

-a Μέγεθος κειμένου +A

fff

Ο Παναθηναϊκός αν και κατάφερε να προηγηθεί ακόμα και με 16 πόντους κόντρα στη Φενέρμπαχτσε, τελικά δεν κατάφερε να χαμογελάσει, γνωρίζοντας την ήττα με  71-58, με τους Τούρκους να κάνουν το μπρέικ και το τριφύλλι να πετάει στα σκουπίδια το πλεονέκτημα έδρας!

Κανένα παιχνίδι δεν κρίθηκε στο ημίχρονο! Είτε προηγείσαι με 16 είτε με 40 το μυαλό σου πρέπει να παραμένει συγκεντρωμένο, διότι απέναντί σου έχεις ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση της φετινής Euroleague!

Οι πράσινοι παρουσιάστηκαν αγνώριστοι, ενώ ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς χρησιμοποιώντας μόλις οκτώ παίκτες κατάφερε να εγκλωβίσει τους γηπεδούχους, παίζοντας άμυνα που έσπαγε κόκκαλα!

Εκεί, οι παίκτες του Πασκουάλ φάνηκε ότι πέταξαν λευκή πετσέτα, διότι ποτέ δεν μπόρεσαν να βρουν το… αντίδοτο!

Γεγονός που το μαρτυράει και το επιμέρους σκορ στην τρίτη και τέταρτη περίοδο, το οποίο ήταν στο 16-43! Μία από τις πιο τραγικές επιδόσεις του τριφυλλιού στη διοργάνωση!

Μπορεί με αυτή την ήττα να μην έχει κριθεί ακόμα κάτι, όμως σίγουρα το τίτλο του φαβορί τον φοράει η Φενέρ!

Το τριφύλλι προβλημάτισε αλλά αν μάθει από τα λάθη του, τότε είναι ικανό να πάρει τη νίκη την Πέμπτη και να σπάσει την έδρα των Τούρκων…