Trending News

28 Μαρ 2024
Αθλητικά

Ανατροπή και τελικός για τον ΠΑΟΚ – ΠΑΕ Παναθηναϊκός: “Διαιτητική σφαγή”

Ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 4-0 τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, ανατρέποντας το 2-0 του πρώτου αγώνα στο γήπεδο στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας!

Ο Δικέφαλος του Βορρά πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου εκεί κόντρα στην ΑΕΚ θα διεκδικήσει το πέμπτο τρόπαιο της ιστορίας του.

Καλύτερο το “τριφύλλι”στο πρώτο ημίχρονο, έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν με τέρμα του Πέλκα!

Στο δεύτερο 45λεπτο οι πράσινοι ήταν εκτός τόπου και χρόνου, γεγονός που το εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΟΚ φτάνοντας στο πανηγυρικό 4-0 με… δράστες τους Μάτος, Σάκχοφ, Πρίγιοβιτς!

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, λόγω αποβολής του Χούλτ!

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Κύζα από τους πράσινους, με την ΠΑΕ να εξαπολύει επίθεση μέσω επίσημης ανακοίνωσης:

ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Διαιτητική σφαγή από τα πιο σκοτεινά χρόνια της ΕΠΟ»

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Διαιτητική σφαγή από τα πιο σκοτεινά χρόνια της ΕΠΟ ζήσαμε σήμερα στην Τούμπα.

Ιδού οι φάσεις:

4’ Ανατροπή του Κλωναρίδη εντός περιοχής δεν δίνεται πέναλτι.

13’ Κανένα φάουλ του Μολέντο στον Πρίγιοβιτς στη φάση του πρώτου γκολ.

17’ Κλωτσιά του Βαρέλα στον Μπεργκ εντός περιοχής και πάλι δεν δίνεται πέναλτι.

19’ Ο Ουαρντά επιχειρεί να χτυπήσει με κουτουλιά τον Κλωναρίδη και δεν παίρνει ούτε κάρτα.

29’ Δεύτερη ανατροπή Κλωναρίδη από τον Βαρέλα εντός περιοχής και πάλι δεν δίνεται πέναλτι.

42’ Μαρκάρισμα του Μάτος με τον αγκώνα στον Μπεργκ δεν τιμωρείται με κάρτα.

65’ Ο Πρίγιοβιτς αφήνεται να επιχειρήσει σουτ (και τελικά αστοχεί) από θέση off side.

70’ Ο Χουλτ μαρκάρει τον Μάτος στο χώρο του κέντρου και δέχεται την αδικαιολόγητη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Κύζα. Ανύπαρκτη αποβολή.