Trending News

16 Απρ 2024
Αθλητικά

ΑΕΚ – Ατρόμητος 3-2

Με την έναρξη του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έδειχναν διάθεση για να αιφνιδιάσουν την ΑΕΚ. Μια ΑΕΚ που κατέβηκε με περίεργο σχήμα από τον Νίκο Κωστένογλου, ο οποίος θέλησε να ξεκουράσει ποδοσφαιριστές.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, αλλά στο τέλος χαμογέλασε η ΑΕΚ. Στο πρώτο μέρος και λόγω ενδεκάδας της Ένωσης, ο Ατρόμητος αγωνιζόταν μόνος τους, χάνοντας τεράστιες ευκαιρίες αλλά έμεινε στο ένα γκολ του Επστάιν.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ, με την είσοδο των Κλωναρίδη και Κάρλος, για ένα 20λεπτο πάτησε στην κυριολεξία τους Περιστεριώτες και έκανε την τεράστια ανατροπή, κάνοντας το 3-1! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Λυμπερόπουλος που πέτυχε τα δύο τέρματα.