Subscribe Now

Trending News

Τα cookies επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες που ενισχύουν την εμπειρία σας στo now24.gr.
Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες μας.
25 Σεπ 2020
Ελλάδα

Αναλυτικά οι διακοπές ρεύματος

Σε νέες διακοπές ρεύματος ενδέχεται να προχωρήσει σήμερα το μεσημέρι η ΔΕΗ στην ηπειρωτική Ελλάδα, λόγω της συνεχιζόμενης απεργίας της ΓΕΝΟΠ.

Η εταιρεία δηλώνει πως δεν θα γίνουν περικοπές στους καταναλωτές στους οποίους έγιναν διακοπές ρεύματος χθες, ενώ αφήνει ανοικτό το ενδεχόμενο για διακοπές διάρκειας μίας ώρας σε περιοχές στην Κρήτη (από τις 8.30 μ.μ. μέχρι τις 10.00 μ.μ.) και στη Ρόδο (από τις 7.30 μ.μ. έως τις 10.00 μ.μ.).

Όσον αφορά τις υπόλοιπες περιοχές, παρακάτω ακολουθούν  αναλυτικά οι διακοπές ανά νομό και ανά περιοχή:

Νομός Αττικής

12.30-13.30: Σκαραμαγκάς, Ασπρόπυργος, Ελευσίνα, Μάνδρα, Μέγαρα, Σαλαμίνα.

13.30-14.30: Υμηττός, Δάφνη, Νέα Σμύρνη, Παλαιό Φάληρο, Άγιος Δημήτριος, Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Άλιμος, Ελληνικό.

Νομός Θεσσαλονίκης

12.30-13.30: Βραχιά, Ανατολικό, Μάλγαρα, Άδενδρο, Γέφυρα, Ελαιούσα, Παρθένιο, Χαλκηδόνα, Μικ. Μοναστήρι, Χαλκηδώνα, Κουφάλια, Άγιος Αθανάσιος, Βιομηχανική Περιοχή Αγχιάλου, Πρόχωμα, Καστανάς, Ακροπόταμος, Βαθύλακος, Ευαγγελισμός, Προφήτης, Νυμφόπετρα, Λαγκαδάς, Χρυσαυγή, Κολχικό, Δρακόντειο, Περιοχή ΤΙΤΑΝ

13.30-14.30: Μελισσοχώρι, Όσσα, Βερτίσκος, Ασκός, Σοχός, Δορκάδα, Άσσηρος, Λευκοχώρι, Καρτεραί, Βιομηχ. Περιοχή Ασσήρου, Καβαλάρι, Αγ. Βασίλειος, Δριμός, Μελισσοχώρι, Αγ. Παρασκευή, Σουρωτή, Βασιλικά, Ταγαράδες, Ραιδεστός, Περιοχή Σχολαρίου, Αρδευτικά Επανωμής, Περιοχή Τριλόφου , Περιοχή Επανωμής – Επανωμή.

Νομός Μεσσηνίας

12.30-13.30: Πρώην Δήμοι Μεσσήνης και Αριστομένη

13.30-14.30: Πρώην Δήμοι Αυλώνος, Δωρίου, Αετού, Ανδάνειας, Μελιγαλά, Είρας και Οιχαλίας

Νομός Ιωαννίνων & Θεσπρωτίας

12.30-13.30: Όλη η Ε.Ο. Ιωαννίνων – Αθηνών από το ύψος του PRAKTIKER στην έξοδο προς Αθήνα, Μπάφρα, περιοχή Κατσικάς προς ΚΤΕΟ Κατσικάς, Νεοκαισάρεια, τμήμα Μπιζανίου, Τέροβο, Χάνι Τερόβου, Λάκκα Σούλι, Μαυρούδι – Παραπόταμος – Εθνική Οδός προς Ιωάννινα

13.30-14.30: ΒΙΠΕ – Γαρδίκι, Κοσμηρά, Δωδώνοχώρια έως και Ζωτικό, Σήραγγα Δωδώνης Εγνατιας Οδού.

Νομός Αργολίδας

12.30-13.30: Αγ. Απόστολοι – Καλλονή – Σκαπέτι – Δρυόπη – Ανω Φανάρι – Καρατζά – Επίδαυρος – Λυγουριό

13.30-14.30: Λαλούκα – Αγ. Τριάδα – Παναρήτι, Κουρτάκι – Πυργελα – Δαλαμανάρα

Νομός Αρκαδίας

12.30-13.30: Μεσόγειο, Παράλια Αστρους, Ξηροπήγαδο, Ανάβαλος, Ξηροπήγαδο

13.30-14.30: Λ. Ηραίας, Πυρρή, Αγάλω, Ράχες, Στεμνίτσα,Δημητσάνα, Λαγκάδια, Τρόπαια

Νομός Ηλείας

12.30-13.30: Βαρβασαινα Στρέφι, Σαλμώνη, Αρχαια Ολυμπία,Φλοκα

13.30-14.30: Σώστι, Ρουπάκι, Κέντρο & Φράγμα

Νομός Λακωνίας

12.30-13.30: Μυστράς, Καστόρι, Γεωργίτσι, Λογκανικό

13.30-14.30: Ξηροκάμπι,Ανώγεια,Παλιαοπαναγιά(ΚΕΕΜ,ΕΛΣΛ,Ζαχαριας

Νομός Αχαϊας

12.30-13.30: Πετρωτό – Κεφαλόβρυσο – Κρυσταλόβρυση – Δεμένικα – Σαραβάλι – Κρήνη – Λαχαναγορά – Δεμένικα – Οβρυά – Θέα – Καλλιθέα – Κουρλαμπά

13.30-14.30: Αλισσός – Κ. Αχαϊά – Νιφορέικα – Καλαμάκι, Μιτόπολη – Μαζαράκι – Τριταία – Σκιαδά – Σταυροδρόμι – Ερυμάνθεια – Κάλφα – Αγ. Βαρβάρα

Νομός Κορινθίας

12.30-13.30: Κούτσι, Νεμέα, Πετρί, Καστράκι, Τιτάνι, Γυμνό, Ψάρι, Τμήμα Κιάτου, Παραλία Διμηνιού

13.30-14.30: Ζεμενό, Βελίνα, Καισάρι, Κλημέντι, Καλλιάνοι, Καστανιά, Καλύβια, Μελίσσι, Συκιά, Διμηνιό

Νομός Άρτας & Πρέβεζας

12.30-13.30: Παντάνασσα, Άγιος Γεώργιος, Κερασώνας, Παναγιά, Θεσπρωτικό, Νικολίτσι, Ριζοβούνι, Παπαδάτες.

13.30-14.30: Καλεντίνη, Μεσόπυργος, Αστροχώρι, Βραγγιανά Αθαμάνιο, Τετράκωμο, Καλόβατος, Ράχη, Πολύδροσο, Ανέζα, Βίγλα Καλογερικό, Ψαθοτόπι, Κορωνησία.

Νομός Αιτωλοακαρνανίας

12.30-13.30: Αμπέλια – Καραμανέικα – Αγ.Βλάσιος , Κυπάρισσος, Ποταμούλα , Φραγκόσκαλα , Σαργιάδα , Μαλευρό , Πεντάκορφο κλπ οικισμοί Δήμου Παρακαμπυλίων ,Σταυροχώρι, Οικισμός Κρεμαστών , Ψηλόβραχος, Αγαλιανός , Αλέστια, Σαρκίνη, Φτελιά Δήμου Προυσσού, Νεοχώρι – Κατοχή – Τμήμα Αιτωλικού

13.30-14.30: Ανατ.Ορεινή Ναυπακτία , Λυγιά Ναυπάκτου – Σκάλα Ναυπάκτου – Βομβοκού – Δάφνη – Παλιοχωράκι, Δήμος Πυλήνης , Δήμος Πλατάνου , Τμήμα Δήμου Αποδοτίας,Εγκαταστάσεις ΕΥΔΑΠ στον Εύηνο, Δάφνη Ναυπάκτου , Δήμος Ευπαλίου (Καστράκι , Ευπάλιο , Κλίμα , Τείχιο , Ποτιδάνεια) και Δήμος Αποδοτίας ( Ανω Χώρα , Ελατού , Τερψιθέα, Λιμνίτσα , Ασπριάς , Καταφύγιο , Αναβριτή , Καλλονή , Γραμμένη Οξυά).

Νομός Έβρου

12.30-13.30: Φράγμα Κυπρίνου

13.30-14.30: Αρδευτικά, αντλιοστάσια Ορεστιάδας

Νομός Ροδόπης

12.30-13.30: Ν, Πέτρα, Πελαγία, Μίρανα, Ξυλαγανή, Προσκυνηταί, Προφ. Ηλίας

13.30-14.30: Παραδημή, Κρανοβούνια, Παγούρια, Κόσμιο, Νοτιοανατολικό τμήμα Κομοτηνής

Νομός Ξάνθης

12.30-13.30: Κιμμέρια, Πηγάδια, Φοιτητική Εστία

13.30-14.30: Τμήμα ΒΙΠΕ,Πετροχώρι, Τύμπανο, Τοξότες, Θαλασσια

Νομός Καβάλας

12.30-13.30: Περιοχές Καβάλας: Καμάρες, Αγ. Γεώργιος, Δημ. ΚήποςΑγ. Ιωάννης, Πυθαγόρας

13.30-14.30: Περιοχή Βαπτιστηρίου Λυδίας, Πολύστηλο, Δάτο, Νότιος Αμυγδαλεώνας, Αντλιοστάσιο ΔΕΥΑΚ

Νομός Σερρών

12.30-13.30: Αρδευτικά Σιδηροκάστρου Κ.Δέντρα ,Σκοτούσα

13.30-14.30: Αρδευτικά Τούμπας

Νομός Δράμας

12.30-13.30: Κύργια, Δοξάτο, Νικηφόρος, Παρανέστι

13.30-14.30: Καλαμπάκι, Αγ.Παρασκευή, Νεροφράκτης, Αγ. Αθανάσιος, Φτελιά, Μικροχώρι

Νομός Χαλκιδικής

12.30-13.30: Βάβδος-Σήμαντρα-Αγ. Παντελεήμωνας-Ν. Τένεδος

13.30-14.30: Πορταριά-Διονυσίου-Ζωγράφου-Φλογητά

 

Νομός Κατερίνης

12.30-13.30: Περιφερειακά πόλεως Κατερίνης εξωτερικά του εγγλέζικου-Χωριά, Νέα Έφεσος- Κονταριώτισσα -Σβορώνος – Αρδομάχη – Καισάρεια – Μοσχοχώρι – Λόφος -ράχη – Μηλιά – Φωτεινά – Πέτρα – Βρύα.

13.30-14.30: Περιφερειακά πόλεως Κατερίνης ( Εγγλέζικο – Ευαγγελικά – Καταφιωτικα – πάρκο).

Νομός Πέλλας

12.30-13.30: Άνυδρο, Μάνδαλο, Λάκκα

13.30-14.30: Πέλλα, Ν Πέλλα,Μαυροβούνι, Λιποχώρι, Καλύβια, Άσπρο, Σταυροδρόμι

Νομός Ημαθίας

12.30-13.30: Τριπόταμος, Γεωργιανοί, Καστανιά, Ξηρολίβαδο, Σέλι, Κομνήνιο, Πατρίδα,Νησελούδι, Παλιόχωρα, Πρασινάδα, Κορυφή, Πλάτανος, Κλειδί, προς Αιγίνιο βιομηχανία Τίκτας, Θερμοκήπια Agriplant

13.30-14.30: Μακροχώρι. Διαβατός, Μέση, Βιολογικός Καθ/σμός Βεροίας

Νομός Κιλκίς

12.30-13.30: ΒΙΠΕ Σταυροχωρίου

13.30-14.30: Ευκαρπία, Κεντρικό, Δροσάτο, Μουριές, Αμάραντο

Νομός Φλώρινας

12.30-13.30: Ξινό Νερό, Άγιος Παντελεήμων, Βεγόρα και Αρδευτικά τους και Αρδευτικά Λεβαίας

13.30-14.30: Παπαγιάννης, Ιτιά, Μεσόκαμπος, Μεσοχώρι, Τριπόταμος, Μαρίνα

Νομός Κοζάνης και Γρεβενών

12.30-13.30: Oικισμοί: Κρόκος, Άνω Κώμη, Κάτω Κώμη, Κήπος, Καισαρειά, Σπάρτο, Κοντοβούνι, Σταυρωτή, Πύργος, Ανατολή, Αμυγδαλιά, Μηλιά, Καρυδίτσα, Αργιλος, Πρωτοχώρι, Υ/Σ 3 Λευκόβρυσης, Λευκοπηγή, Αγία Παρασκευή, Ροδιανή, Κτένι, Κερασιά, Αιανή, Αερολιμένας Κοζάνης, Πετρανών, Βαθύλακκου, Μεσιανής, Κουβουκλίων, Λευκάρων, Ροδίτη, Νεράιδας και στην περιοχή Ξενοδοχείου Τσελίκα.

13.30-14.30: Οικισμοί : Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Κρυόβρυση, Βλάστη, Σισάνι, Νάματα, Εμπόριο, Αναρράχη, Μηλοχώρι, Δροσερό, Γαλάτεια, Ολυμπιάδα, Φούφα, Βαρικό, (Λέχοβο – Περιοχής Φλώρινας), Ποντοκώμη, Μαυροδένδρι, Λυγερή, Μαυροπηγή.

Νομός Καρδίτσας

12.30-13.30: Ζαϊμι, Καλλιφώνι, Μελισσοχώρι, Καππαδοκικό, Αγ.Βησσάριος

13.30-14.30: Αγιοπηγή, Δασοχώρι, Αμπελος, Φιλια, Μαυραχάδες

Νομός Μαγνησίας

12.30-13.30: Τμήμα Νέας Ιωνίας – Φυτόκο, Νέα Δημητριάδα Βόλου, Άγιος Γεώργιος Φερών – Αερινό

13.30-14.30: Αμαλιάπολη – Πλάτανος – ΒΙ.ΠΕ. Αλμυρού, Τμήμα Βόλου

Νομός Τρικάλων

12.30-13.30: Σαρακίνα, Διάβα, Διαλεχτό, Πρίνος, Πρόδρομος, Δενδροχώρι, Γοργογύρι

13.30-14.30; Ταξιάρχες, Πετρωτό, Οιχαλία, Αριστερά Ε.Ο.Τρικάλων-Λάρισας

Νομός Βοιωτίας

12.30-13.30: Supermarket «Γαλαξίας», Τεχνικά Πλαστικά, Τυποποιητήρια Θήβας, Λατομεία «Φροσύνου» & «Κοροπούλη», Αρδευτικά Βαγιών & Δαυλώσης, ΕΥΔΑΠ, Σφάκα, Βασιλικά, Προφ. Ηλίας

13.30-14.30: Elval Color, Oditec, Winter, Σπύρου, Αρδευτικά «Βατερής» Θηβών (αριστερά της παλιάς εθνικής προς Χαλκίδα στην κατεύθυνση προς Χαλκίδα), ΕΥΔΑΠ, Ζεμένος

Νομός Φθιώτιδας και Ευρυτανίας

12.30-13.30: Αγριλιά Λαμίας, Λυγαριά, Λειανοκλάδι, Στυρφάκα, Μοσχοκαρυά, Ζηλευτό, Πελασγία, Γλύφα, Αγ. Σεραφείμ, Καινούργιο

13.30-14.30: Πεδιάδα Ξυνιάδας, Λιβανάτες, Οικισμοί Αρκίτσας

Νομός Φωκίδας

12.30-13.30: Δεσφίνα

13.30-14.30: Αποστολιά, Καλοσκοπή, Μαυρολιθάρι, Πυρά, Καστριώτισσα.

Νομός Λάρισας

12.30-13.30: Βρυσιά, Αγ. Γεώργιος, Βασιλή, Δασόλοφο, Ρήγειο, Πολυδάμειο, Ασπρόγεια, Μαυροβούνι, Μεσοράχη , Αγ. Ανάργυροι, Δοξαράς, Ψυχικό, Ν. Καρυές, Ζάππειο, Χαρά, Πλατύκαμπος , Γλαύκη, Ροδιά , Δελέρια, Δεξιά Ν.Ε.Ο προς Θεσ/νίκη, Ευαγγελισμός, Αμπελάκια, Σήραγγα Αυτοκ/μου, Δυτ. Πόλης Ελασσόνας, Λιβάδι, Δολίχι, Αγ. Δημήτριος Πιερείας

13.30-14.30: Ομορφοχώρι, Αρδ. Καλοχωρίου, ΔΑΚ, Συκούριο, Καλοχώρι, Χειμάδι, Πουρνάρι, Νέσσονας, Σπηλιά, Γιάννουλη , Φαλάνη, Μακρυχώρι, Γοννοι, Καλλιπεύκη,Αμπελώνας (Βορειοδυτικά), πελάτες Ε.Ο. Λάρισας Τυρνάβου, Αριστεύς, Άκρη , Λουτρό , Κρανέα Ελασσόνας

12.30-13.30         Εύβοιας               Πυργί, Οριο, Μυρτέα, Οχθωνιά, Μουρτερή, Μαρκούρι, Ι.Μ Αγ. Χαραλάμπους, Βιομηχανική Ζώνη Βατώντα, Ανωδομή Μπετά, Κελαηδίτης, Βιολογικός καθαρισμός Αρτάκης, Ψαχνά, Πλατάνα, Μακρυμάλλη,

13.30-14.30         Περιβόλια, Μαντράκι, Συκιές, Αχλαδερή, Κορασίδα, Κάλαμος, Ι.Μ. Λεύκτρων, Πολιτικά, Δάφνη, Νεροτριβιά, Λάρκο, Παλίρροια, Πούρνος, Θεολόγος, Στενή, Χιλιαδού, Τμήματα Βατώντα Αρτάκης

 

Related posts